מנהל מוסיקלי

דן אטינגר                                    

דן אטינגר, מנהלה המוסיקלי של התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון ושל האופרה הישראלית, הוא גם המנהל המוסיקלי של התזמורת הפילהרמונית של שטוטגרט, רב מנצחים של התזמורת הפילהרמונית טוקיו, ולאחרונה התמנה גם למנהלו המוסיקלי של בית האופרה "סן-קרלו" בנאפולי, איטליה.

אטינגר שימש כמנהלו המוסיקלי של בית האופרה במנהיים, מנצח בית האופרה הממלכתית ברלין "אונטר דן לינדן" ועוזר למנהל המוסיקלי, דניאל בארנבוים וכן היה מנצח אורח ראשי בתזמורת הסימפונית ירושלים -רשות השידור, מנצח הבית באופרה הישראלית ומנצח מקהלת האופרה הישראלית.

דן אטינגר מנצח דרך קבע על הפקות אופרה רבות בבתי אופרה מובילים בעולם: המטרופוליטן אופרה בניו יורק, התיאטרון הלאומי החדש בטוקיו, האופרה המלכותית "קובנט גארדן" בלונדון, האופרה הלאומית בפריס,עוד ניצח על בית האופרה מרינסקי, סנט פטרבורג בפסטיבל "קלאסי בים האדום", על הפקות רבות באופרה הממלכתית בברלין ובאופרה הלאומית החדשה, וכן בבתי האופרה של לוס אנג’לס, הממלכתיות של מינכן, וינה והמבורג, אופרה נורת' באנגליה והלאומית בוושינגטון.

באופרה הישראלית ניצח על הפקות רבות בבית האופרה וכן על הפקות לה טרוויאטה בכיכר רבין בתל-אביב, שמשון ודלילה, נבוקו וריגולטו בפארק הירקון גני יהושע, בהן חזו עשרות אלפי צופים.

דן אטינגר ניצח על כל התזמורות המובילות בישראל, לרבות הפילהרמונית הישראלית ותזמורות מובילות באירופה.

אטינגר ניצח על הקלטת תקליטור לחברת EMI עם הזמרת דיאנה דמראו  ולחברת "אורפיאו" עם הזמרת אדריאנה פייצקונה ותזמורת הרדיו של ברלין. עוד ראו אור הקלטות שלו עם התזמורת הפילהרמונית בטוקיו ועם התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון.

בקיץ 2015 הופיע לראשונה בפסטיבל זלצבורג כשניצח על "נישואי פיגארו" וזכה להצלחה רבה ומאז שב לנצח בפסטיבל.

דן אטינגר נולד בישראל בשנת 1971, הוא למד זמרה באקדמיה למוסיקה ע”ש רובין בתל-אביב בהדרכתה של תמר רחום, כזמר בריטון הופיע עם כל התזמורות המובילות בישראל בהן גם התזמורת הפילהרמונית הישראלית ובתפקידים רבים באופרה הישראלית, מיצירות מונטוורדי, דרך מוצרט, ורדי ועד ליצירות פרוקופייב. בשנת 1993 זכה בפרס פרנסואה שפירא ובמשך שנים זכה במלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל ובמלגות המכון הישראלי לאמנות הזמרה.

דן אטינגר הוא מוסיקאי נבחר של הקרן הישראלית למצוינות תרבותית ונמנה בעבר עם מורי האקדמיה למוסיקה בירושלים ובית הספר למוסיקה באוניברסיטת תל אביב.

 

מערכת למכירת כרטיסים